Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Z kvalifikace turnaje v Brně postoupily dva české beachvolejbalové páry

Sport

Brno 24. srpna (ČTK) – Z kvalifikace turnaje světového okruhu Pro Tour kategorie Futures v plážovém volejbalu v Brně postoupily dva české páry. Valerii Dvorníkové s Annou Pospíšilovou k tomu jako nejvýše nasazeným stačila jedna výhra, Kylie Neuschaeferová s Markétou Svozilovou potřebovaly dvě vítězství. Naopak už po prvním zápase vypadli Jakub Malík s Michalem Přibylem, Kryštof Němec s Vojtěchem Poledníkem, Anna Širůčková s Ivanou Cebákovou a překvapivě také nasazené jedničky mužského kvalifikačního pavouka David Lenc s Kryštofem Janem Olivou.

Zatímco Lenc s Olivou si nedokázali poradit s Rakušany Georgem a Matthiasem Köstlerovými a prohráli obě sady nejtěsnějším rozdílem 20:22 a 19:21, Dvorníková s Pospíšilovou zdolaly Finky Tuuli Metsäkoivuovou a Elinu Pirttimäkiovou 2:1 na sety. Stříbrné medailistky z nedávného ME do 22 let Neuschaeferová se Svozilovou neztratily ve dvou duelech ani set, postup mezi nejlepší šestnáctku jim zajistilo vítězství nad Španělkami Nazaret Florianovou a Ainou Munarovou.

V hlavní soutěži se na písku na Sokolském koupališti představí dohromady deset českých dvojic. Mezi ženami budou kromě domácích ženských jedniček Barbory Hermannové s Marií-Sárou Štochlovou startovat také Markéta Nausch Sluková s Karin Žolnerčíkovou, Miroslava Dunárová s Danielou Resovou a Kristýna Adamčíková s Michaelou Břínkovou.

V mužském turnaji dostanou šanci Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, Jan Dumek s Jiřím Sedlákem, Václav Berčík s Matyášem Džavoronokem a Tadeáš Trousil s Davidem Westphalem. V pátek a v sobotu jsou na programu utkání ve skupinách. Play off začne v sobotu odpoledne a vyvrcholí nedělními zápasy o medaile.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu