Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Povodí Moravy varuje před vstupem na zamrzlé vodní hladiny, led je tenký

Zpravodajství

Brno 4. prosince (ČTK) – Povodí Moravy varuje před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží, led je na nich tenký, má nanejvýš několik centimetrů. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Petr Chmelař. Jako bezpečná síla ledu pro vstup se uvádí 12 centimetrů.

V kraji se teploty v posledních dnech pohybovaly v noci pod nulou, mírně pod nulou jsou i přes den. Obdobné počasí meteorologové předpovídají i na další dny, teploty by se přes den ale mohly dostat lehce nad bod mrazu. “V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují maximálně v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec,” uvedl mluvčí. Upozornil na to, že led může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ním v některých místech zeslabený, a hrozí tak i při menším zatížení jeho prolomení.

Jako bezpečná síla ledu pro vstup se většinou uvádí 12 centimetrů. “Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,” uvedl mluvčí.

Vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, na ně platí zákaz vstupu obecně.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu