Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Polívkovo divadlo se na letní měsíce přestěhuje do amfiteátru na Kraví horu

Kultura Zpravodajství

Divadlo Bolka Polívky se na letní měsíce přestěhuje do amfiteátru na Kraví hoře. Pod širým nebem postupně nabídne 47 představení a pět koncertů. Program Letní scény startuje 17. června a pokračuje do 10. srpna.

“Začali jsme v roce 2016 na nádvoří Staré radnice, v roce 2018 jsme se přesunuli na Biskupský dvůr a od roku 2021 jsme na Kraví hoře. Takže rosteme i stoupáme,” uvedl principál Bolek Polívka.

“Léto je prostě ideální čas na kulturu pod otevřeným nebem. Hlavně však zájem příznivců našeho divadla potvrzuje, že Letní scéna nabízí dobré divadlo i v době, kdy se běžný ‘kamenný provoz’ zastaví,” uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková.

Letní scénu otevře 17. června principálovo autorské představení Sága aneb Vizovský zázrak. Polívka se v něm ve stylu svých televizních Manéží vrací do dětství i ke svým velkým rolím.

Další program pak nabídne inscenace Divadla Bolka Polívky i partnerských souborů. Poprvé je na seznamu Pépe, komorní a poetický příběh o síle přátelství. Jednu z raných Polívkových inscenací Polívky po půl století nastudoval divadelník Pavol Seriš se svou dcerou Julianou.

Brněnskou premiéru bude mít na Letní scéně komedie jednoho herce z produkce Komorního divadla Kalich Oko tygra. Hrdina v podání Marka Němce vypravuje o mužské krizi středního věku.

Desátý ročník Letní scény obohatí také koncerty. “Vlasta Redl, Szidi Tobias nebo sourozenci Ulrychovi a Javory bývají pravidelnými hosty a své posluchače nezklamou ani letos. Ale jsme opravdu moc rádi, že se nám podařilo přivézt do Brna takové osobnosti, jako jsou Dan Bárta a Vojtěch Dyk,” uvedla Komárková.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu