Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Nové přímé spojení Brna a pražského letiště. Slibuje cestu do dvou a půl hodiny

Doprava

Z Brna až na pražské Letiště Václava Havla za dvě hodiny a pětadvacet minut. Přímý spoj bez zajížďky do pražského centra začne sloužit cestujícím od 1. června. 

Mezi Brnem a největším letištěm v České republice zatím budou jezdit minibusy. Od června dopravce bude vypravovat čtyři spoje z Brna a čtyři z Prahy. Od 15. července pak přibudou další tři z každého města, čímž se celkový počet nových spojů zvýší na čtrnáct denně. Minibusy budu jezdit každé dvě hodiny od šesti hodin ráno do šesti večer. Cena jednosměrného jízdného je stanovena na 390 korunách.

Podle zástupců Gepard Expressu doba cesty mezi Brnem a Letištěm Václava Havla bude až o polovinu kratší ve srovnání s konkurenčními spoji, které zahrnují přestupy nebo zastávky v centru Prahy. Jejich celková doba cesty se obvykle pohybuje kolem tří a čtvrt až pěti hodin. V  budoucnu budou v podobném intervalu jezdit na pražské letiště nejen z Brna i přímé vlaky Gepard Express.

Z pražského letiště létají přímé linky do 167 destinací. Provoz zajišťuje osmašedesát dopravců. Mezi nová spojení patří oblíbené dovolenkové destinace, jako je Brindisi, Izmir, La Palma a Ponta Delgada. 

Autobusy vypravuje z Brna na pražské letiště také Flixbus. Od nádraží u Grandu jezdí dva přímé spoje denně, stejný počet pak opačným směrem. Cesta lidem zabere tři hodiny a dvacet minut. Při cestě z Brna vlakem musí cestující na pražském hlavním nádraží vždy přesednout na autobus.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu