Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Na veletrhy módy Styl a Kabo v Brně přijede víc vystavovatelů, tématem je svatba

Zpravodajství

Brněnské veletrhy módy Styl a Kabo se po covidu znovu rozšiřují. Zatímco před rokem přijelo 145 vystavovatelů, v srpnu 161, tak nyní od pátku 16. do neděle 18. února jich bude 164 a představí 333 značek. Ze zahraničí je 42 procent vystavovatelů, řekl dnes na tiskové konferenci ředitel veletržní akce Martin Škarka. Pořadatelé se letos také rozhodli zvýraznit svatební téma.

Veletrhy jsou určené odborné veřejnosti a konají se v pavilonu P. “Podařilo se nám letos získat některé vystavovatele, kteří byli už v lednu na veletrhu v Itálii. Bohužel se částečně kryjeme s veletrhem v Německu, takže letos tu nemáme turecké firmy,” řekl Škarka. Nejvíce vystavovatelů je z Německa, následují Slovensko a Polsko. “Čtvrtým nejpočetnějším vystavovatelem je Pákistán, máme tu také dvě firmy z Indie,” doplnil Škarka. Veletrhu se podle něj nyní daří navzdory tomu, že situace v oboru je poměrně složitá.

Svatební téma zvolili pořadatelé podle Škarky proto, že je dlouhodobě velmi frekventované. “Zatímco existuje řada svatebních veletrhů například v obchodních centrech, kam chodí koncoví zákazníci, náš B2B veletrh spolupracuje s autorskými salony, kterým můžeme nabídnout kontakt s nákupčími a obchodníky,” řekl Škarka. Prezentovat se budou nejen návrháři, ale i ti, kteří zajišťují doprovodné služby. “V pavilonu tak bude například svatební limuzína či květinové dekorace,” řekl Škarka. Součástí bude i přehlídka studentů, kteří budou prezentovat vizi svatby v roce 2050. Součástí veletrhu budou každý den módní přehlídky, módní kolekce přijedou předvádět známé modelky.

V sobotu se uskuteční také odpolední mezinárodní sympozium o barefootové obuvi. “Vystoupí několik odborníků, lidé si tak budou moct vyslechnout různé názory, a očekávám, že bude velmi zajímavá i diskuse,” řekla ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová.

Jednu z přednášek bude mít v pátek i v sobotu mladá návrhářka Linda Havrlíková, která se zaměřuje na výrobu z vlny, jejím tématem bude udržitelnost. “Je to klasický představitel mladé generace, která začíná pomalu nahrazovat stárnoucí manažery. Celkově dochází v textilním a oděvním průmyslu ke generační výměně. Mladí mají elán, vznikají start-upy, některé jsou úspěšné. Existuje tu podhoubí a cítíme, že mladí mají potenciál. Jsme na pomezí změny a je vidět, že mladí nahlížejí na cirkulární ekonomiku a udržitelnost v módě jinak. Přejeme si, aby změna byla pozitivní,” řekl výkonný ředitel Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Jiří Česal.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu