Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Na Kraví hoře začne festival Meeting Brno, zaměří se na vyrovnání s traumaty

Kultura

V amfiteátru na Kraví hoře dnes večer začne festival Meeting Brno, tentokrát zaměřený na vyrovnávání se s těžkými životními i historickými událostmi. Téma letošního ročníku zní Od traumatu k naději. Slavnostního zahájení se zúčastní například syrská lékařka a humanitární pracovnice Rola Hallamová nebo filozofka Alice Koubová.

“Festival Meeting Brno vždy sloužil jako platforma pro setkávání myšlenek, umělecké inspirace a kulturního dialogu. Jsme velmi hrdí, že můžeme přivítat inspirativní hosty, kteří svou prací ovlivňují miliony lidí po celém světě a jsme přesvědčeni, že jejich přítomnost a dialog s nimi přinesou nové perspektivy a obohatí naše životy,” uvedla prezidentka festivalu Martina Viktorie Kopecká.

Součástí jedenáctidenního festivalu je například sobotní Pouť smíření. Její účastníci se pěšky vydají z Pohořelic na Brněnsku do Brna, tedy proti směru pochodu Němců vyhnaných z města po druhé světové válce.

Nabídne také divadelní inscenaci Benešovi ve vile Stiassni nebo videorozhovor s latinským patriarchou Jeruzaléma Pierbattistou Pizzaballou. Dále pak přinese diskuze, tematické procházky nebo vzdělávací konferenci pro veřejnost.

Meeting Brno dlouhodobě usiluje o propojování různých názorových proudů a kultur a také o mezináboženský dialog. Přináší umění z různých částí světa, nabízí platformu k diskuzi a dává návštěvníkům prostor pro setkání. Kompletní program je na webu www.meetingbrno.cz


Podobné zprávy

V Brně zazní světový jazz

Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma…

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu