Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Letohrádek Mitrovských láká na betlémy i retro Vánoce

Zpravodajství

BRNO – V brněnském Letohrádku Mitrovských na Starém Brně dýchne na návštěvníky pravá atmosféra Vánoc! Je to díky aktuální výstavě, která ukazuje podobu vánočních oslav v minulém století, ale představuje i zhruba šest desítek betlémů nejrůznějšího stáří a použitých materiálů pro jejich výrobu.

„Adventní a vánoční výstavy pořádáme už mnoho let, proto za tu dobu máme rozsáhlou sbírku betlémů. Část jsme jich ale i zakoupili a část nám věnovali nejrůznější dárci,“ prozradil kurátor výstavy Petr Lukas. Výstavu přitom autoři připravili ve spolupráci s Retro muzeem Brno, které se právě rozsáhlou sbírkou předmětů z běžného života minulého století může pochlubit. „Lidé si tak mají možnost prohlédnout například věrnou kopii retrobytu přibližně ze 70. let minulého století. Včetně slavnostně oblečené rodiny, která se chystá rozbalit dárky u vánočního stromečku,“ uvedl Lukas. Výstavu pak doplňují i zhruba dvě desítky vánočních stromečků, na které autoři použili ozdoby z období první republiky. Návštěvníci výstavy musí dodržovat platná hygienická nařízení, samozřejmostí jsou roušky a dezinfekce rukou.

Foto: Aktuální výstava v Letohrádku Mitrovských v Brně zavede návštěvníky do světa betlémů a vánočních oslav ve stylu konce minulého století. Foto: LM


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu