Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Knihovna Milana Kundery v Brně představí v září jeho román Totožnost

Kultura

Brno 7. července (ČTK) – Knihovna Milana Kundery v Brně připravila na září dvě akce, které čtenářům připomenou osobnost slavného spisovatele, jenž zemřel před rokem 11. července. Podvečer s Totožností Milana Kundery se uskuteční 9. září a o dva týdny později přijede do Brna francouzská spisovatelka Florence Noivilleová, aby pokřtila vydání českého překladu biografického díla s názvem Milan Kundera – Psát, jak směšný nápad! ČTK to řekla mluvčí Moravské zemské knihovny (MZK) Anna Mrázová.

Knihovna Milana Kundery se otevřela jako součást MZK loni 1. dubna díky spisovatelovu daru a převozu publikací, korespondence, listinného materiálu a dalších písemností z Paříže. Má být živým místem pro setkávání a kulturní akce.

Druhý zářijový pondělek bude patřit představení románu Totožnost, který je sice druhým dílem, jenž Kundera napsal francouzsky, ale překladu a vydání v češtině se dočkal až na konci letošního června. “Do Brna přijede překladatelka Anna Kareninová a také autor doslovu Jakub Češka. A měli bychom mít i pozdrav od Věry Kunderové,” řekla Mrázová. Čtenáři budou moct také v létě soutěžit o pět výtisků tohoto románu. Informace o soutěži najdou na webu MZK a na sociálních sítích knihovny.

O dva týdny později přijede do Brna autorka díla o Kunderovi. “Manžele Kunderovy znala, byla s nimi v úzkém kontaktu. Zúčastní se i překladatelka Nora Obrtelová,” řekla Mrázová. Ve francouzštině vyšla kniha loni v červnu, v češtině vyjde teprve v srpnu. Součástí představení této knihy bude i autorské čtení.

Kundera jako brněnský rodák patřil k nejvýznamnějším českým spisovatelům 20. století, druhou polovinu svého života však prožil po emigraci v roce 1975 ve Francii a svoje knihy začal psát ve francouzštině. Do literárního života vstoupil krátce po komunistickém převratu v roce 1948.


Podobné zprávy

V Brně zazní světový jazz

Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma…

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu