Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnský JazzFest letos přilákal přes 12.000 lidí

Zpravodajství

Koncerty letošního ročníku brněnského JazzFestu navštívilo více než 12.000 lidí. Přehlídku dnes v zaplněném Sono Centru završil francouzský trumpetista Ibrahim Maalouf. Loni návštěvnost překročila 15.000 lidí. Festivalových večerů bylo letos 18, v předešlém roce 21, uvedl za pořadatele Petr Svoboda.

Maalouf se do Brna vrátil téměř po deseti letech od posledního brněnského vystoupení v plném sále klubu Fléda. Tentokrát přijel s početnou kapelou a novým programem Trumpets of Michel Ange, jehož název odkazuje na renesančního génia Michelangela.

Maalouf dlouhodobě spojuje jazz, pop, etnickou hudbu a různé odnože soudobé urban music, tedy například rap a hip hop. “Maalouf je v současnosti zřejmě nejpopulárnějším francouzským instrumentalistou. Jeho obliba na domácí scéně v kombinaci s prací pro filmový průmysl znamená, že Maaloufovy výjezdy do zahraničí jsou čím dál vzácnější,“ uvedl umělecký šéf JazzFestu Vilém Spilka.

Za posledních 15 let Maalouf produkoval, skládal či aranžoval více než dvacítku alb pro sebe i další umělce. Složil také řadu symfonických skladeb a pracoval na hudbě k 20 filmům. Je propagátorem improvizace a jejího zařazení do hudební výuky.

Pořadatelé JazzFestu už ohlásili program na rok 2024. První koncert odehraje 31. ledna Nduduzo Makhathini, jihoafrický klavírista, skladatel a producent. Do Brna přijede také například čerstvá držitelka dvou cen Grammy, zpěvačka Samara Joy, vrátí se kapela Snarky Puppy, zahraje banjista a držitel 15 cen Grammy Béla Fleck.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu