Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Znojmo vylepšuje vylepšuje podmínky pro sportovce

Zpravodajství

ZNOJMO – Znojmo je městem, které fandí sportu. Sportovní hala F. J. Curie, víceúčelové hřiště v Konicích, anebo venkovní kluziště s hřiště s umělou trávou v Sokolské ulici. To jsou jen některá z hřišť a sportovišť, která v letošním roce prošla nebo je ještě čeká rekonstrukce. Město do jejich zvelební investuje více než 12 milionů korun.

 Venkovní kluziště na Sokolské ulici změna teprve čeká. V I. etapě přestavby bude zpevněna plocha současného kluziště a jeho okolí. Provedena bude i výměna technologie chlazení. Hřiště o velikosti 40 x 20 metrů bude sloužit v zimních měsících pro ledovou plochu a během zbytku roku pro ostatní sportovní hry. Hřiště bude osazeno mantinely. Chladicí agregát s novou technologií chlazení prodlouží využití ledové plochy ze současných dvou měsíců až na pět, v závislosti na počasí. Celková investice v I. etapě je 5,2 milionů korun. Ve II. etapě budou zbudovány nové chodníky a kolem hřiště bude provedena pokládka zámkové dlažby,“ uvádí se v tiskové zprávě města.

Oproti tomu hřiště s umělou trávou v Sokolské ulici už dostalo zcela nový povrch. A stejně tak Sportovní hala F. J. Curie má novou herní plochu. „Zde byla původní parketová podlaha nahrazena moderní vinylovou. Hřiště už jsou dokončena a hojně využívána. Celková investice zde byla 5,8 milionů korun,“ stojí dále v tiskové zprávě. V městské části Konice pak vyrostlo zcela nové multifunkční hřiště s tartanovým povrchem, které bude sloužit nejen pro potřeby místní mateřské a základní školy, ale i široké veřejnosti. Město do něj investovalo 1,2 milionů korun. 

Foto: Město do zvelebení sportovišť investuje více než 12 milionů korun. Foto: znoj


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu