Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Znojmo postaví nový bazén za stovky milionů

Zpravodajství

ZNOJMO – Znojmo se pouští do stavby desetiletí! V areálu Městské plovárny Louka do dvou let vybuduje nový moderní krytý plavecký bazén s wellness a multifunkčním fitness sálem. Stavba nového bazénu spolkne zhruba 285 milionů korun!

„Plavání ke Znojmu patří odjakživa. Je to taková naše výkladní skříň, takže výstavba nového krytého bazénu je dobrá zpráva pro Znojmo i všechny sousední obce, které náš projekt podpořily,” nechal se slyšet starosta Znojma Jakub Malačka. O záměru vybudovat v části Louka nový bazén se přitom mluvilo už několik let. „V předchozích letech jsme se nepouštěli do žádných bezhlavých investic a připravovali si půdu, abychom tento projekt desetiletí dokázali smysluplně profinancovat,” uvedl starosta Znojma. Celková rozloha nového plaveckého krytého bazénu bude 2216 m2. Návštěvníci budou moct trávit čas v bazénové hale, fitness nebo wellness části. V bazénové hale s galeriemi návštěvníci najdou plavecký bazén s osmi dráhami, relaxační bazén a dětské brouzdaliště se skluzavkou. V prostorách druhého nadzemního podlaží pak bude umístěno wellness a multifunkční fitness sál.

Foto: Znojmo se pouští do stavby desetiletí. Starosta města Jakub Malačka podepsal smlouvu o zhotovení stavby nového krytého bazénu za 285 miliónů korun. Stavět se začne v červenci. Foto: znoj


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu