Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Znojmo investovalo o oprav mostů miliony korun

Zpravodajství

ZNOJMO – Bezmála tři a půl milionu korun. To je suma, kterou město Znojmo v poslední době investovalo do oprav hned tří mostů, mezi kterými nechybí ani památkově chráněný. Informovala o tom mluvčí tamní radnice Soňa Bystřická. Podle ní prošel významnou opravou například klenutý kamenný most na staré komunikaci na Hradiště, který je právě památkově chráněný a pochází patrně ze 17. století.

„Klenutý most se nachází v Gránickém údolí na tzv. staré hradišťské cestě spojující Hradiště se Znojmem. V jarních měsících byly zahájeny práce na odstranění statických poruch kamenné konstrukce mostu a přilehlých opěrných stěn. Byl proveden nový zásyp klenby a most dostal nové zábradlí,“ informovala Bystřická.

Opravy se pak týkaly mostků přes náhon u mlýna přes potok Leska. „U obou mostků byla vyměněna tzv. mostovka a obnoven nátěr na konstrukci. U mostku přes Lesku byla opravena také komunikace na pravém břehu potoka včetně betonového prahu mezi mostkem a komunikací. Kamenné stěny pod mostovkou se také dočkaly opravy,“ uzavřela mluvčí znojemské radnice.

Foto: Znojmo opravilo za 3,5 milionu tři mosty. Mezi nimi i památkově chráněný ze 17. století. Foto: znoj


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu