Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Znojmo dál investuje do oprav Louckého kláštera

Zpravodajství

ZNOJMO – Loucký klášter ve Znojmě, který je národní kulturní památkou, je zase v o něco lepší kondici! Aktuálně má za sebou již osmou etapu výměny oken. „Letos se pracovalo na jižní fasádě objektu prelatury. Do výměny a repasování oken město investovalo 2,5 milionu korun,“ informovala Simona Chmelíková z Oddělení vnějších vztahů znojemské radnice.

Všechny repliky oken, jejich materiál, ale i barevnost přitom vychází z historických podkladů a jejich vzhled navíc musela schválit památková péče. „Okna jsou kastlová a jsou vyrobena z masivu modřínu s nátěrem v barvě matné slonové kosti. Okna byla v interiéru ještě doplněna o masivní modřínové parapety v barevně stejném odstínu a u devíti oken v prvním patře byly nově instalovány vnitřní okenice. Venkovní parapety jsou kovové,“ přiblížila Chmelíková s tím, že stejně jako v předchozích letech město využilo finanční podpory Ministerstva kultury z Programu záchrany architektonického dědictví, a to ve výši 700 tisíc korun.

Od roku 2016 bylo již vyměněno či repasováno 237 oken a jedny vrata. S výměnou oken bude město Znojmo pokračovat i v příštím roce. V plánu je výměna oken na severní fasádě prelatury směrem do parku.

Foto: znoj


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu