Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Znojemští Orli v mezinárodní rakouské hokejové lize dolétali!

Zpravodajství

ZNOJMO – Znojemští hokejoví Orli končí v mezinárodní rakouské lize, ve které s výjimkou jedné sezony startovali pravidelně od roku 2011. V příštím ročníku budou účinkovat v třetí nejvyšší domácí soutěži, tedy druhé lize. Jejich cílem je postup do první ligy a během tří sezón se pak probojovat do baráže o extraligu. Na webu o tom informoval prezident klubu Pavel Ohera.

Podle něj za tak radikálním rozhodnutím stojí zejména ekonomické důvody. „Po odchodu Erste Bank se lize nepodařilo sehnat adekvátní náhradu za tohoto partnera, což se odráží na jejím fungování a ekonomické stabilitě. Nejsme si jisti, zda přežije několik budoucích let,” zdůvodnil Ohera s tím, že aby se Orli vůbec mohli v loňském roce této soutěže účastnit, museli dát vklad zhruba 3,7 milionu korun. „Stejná částka, nebo velmi podobná, by nás i ostatní kluby čekala i v tomto ročníku. Vzhledem k tomu, že od ligy již delší dobu nedostáváme žádné marketingové prostředky, je to pro klub vlastně pouze výdaj. Tyto peněžní prostředky by mohly být použity jinde, například na stavbu kádru,” vysvětlil Ohera. Z ligy přitom nedávno odstoupil i tradiční rakouský účastník Dornbirn.

Znojmo se tak chce pokusit postupně se posunovat výš a výš sportovní cestou poté, co pro nadcházející sezonu převezme jednu z uvolněných licencí na tuzemskou druhou ligu. „Cíl je jasně nastavený. V následující sezóně postoupit do první ligy a pak v horizontu tří let se pokusit zabojovat o baráž o účast v extralize. Málokdo bere v potaz jeden z důležitých faktorů pro účast v nejvyšší české soutěži, a tou je odpovídající stadion, kterým s malými úpravami město Znojmo jako jedno z mála disponuje,” zakončil Ohera.

Ilustrační foto: Znojemští hokejoví Orli končí své účinkování v mezinárodní rakouské lize. Od nové sezony si zahrají tuzemskou třetí nejvyšší soutěž. Foto: Kamila Chmel


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu