Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Známý brněnský bavič a silák Franta Kocourek má svůj památník

Zpravodajství

BRNO – Na mapě brněnských zajímavostí přibyl další unikátní kousek! V brněnských Řečkovicích odhalili pamětníci dvoumetrový památník známému silákovi a recesistovi Františku Kocourkovi. Ten zemřel před třiceti lety, 7. července 1991 ve 44 letech.

Mezi pověstné výkony brněnského gladiátora s rozmanitým smyslem pro humor patřilo například tažení železničního vagonu v zubech, rozbíjení balvanu na prsou, nebo číslo, kdy se nechával přejet osobním automobilem. Za myšlenkou památníku stojí jeho tehdejší asistent František Kocman a architekt Zdeněk Sendler. „Byl to úžasný kamarád, lepšího jsem nikdy neměl. Člověk, který pomohl, aniž jsem mu řekl, který dokázal potěšit, pobavit. V jeho společnosti to bylo něco nádherného,” řekl pro ČTK Kocman. Asistenta Kocourkovi dělal zhruba 18 let. Jezdil s ním po vystoupeních, vozil ho a právě on ho na vystoupení přejížděl autem.

Foto: V Brně-Řečkovicích pamětníci odhalili dvoumetrový památník známému brněnskému baviči a silákovi Františku Kocourkovi. Přítomný odhalení památníku byl i jeho velký kamarád herec Miroslav Donutil. Foto: ČTK


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu