Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Zdolávat schody historické znojemské radnice letos závodníci nebudou

Zpravodajství

ZNOJMO – Oblíbený závod ve zdolávání schodů znojemské radniční věže se v letošním roce neuskuteční! Stopku dalšímu ročníku, který měl být v pořadí už sedmým, vystavila rekonstrukce věže. Ta bude kvůli opravám uzavřená až do podzimu příštího roku.

„Máme za sebou již 6 úspěšných ročníků tohoto charitativního závodu. Přerušení této tradice nás velmi mrzí, ale oprava krovů, ochozů a střešní krytiny věže je nutná. Budeme se těšit na setkání na jiných sportovních akcích, které pro veřejnost připravujeme,“ nechal se slyšet místostarosta Znojma Jan Grois. Právě on stál u zrodu tohoto závodu a každý rok se do něj i aktivně zapojuje.     

 Historicky první ročník závodu Znojmo Extreme 790 se konal v roce 2016 a byl součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. „Úkolem běžců je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům je prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá je tak nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost,“ přiblížila k závodu mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická. Startovné ze závoru, který organizuje město Znojmo, vždy putuje na dobročinné účely.

Ilustrační foto: Oblíbený závod ve zdolávání schodů znojemské historické radnice se letos z důvodu její opravy neuskuteční. Foto: extreme790, znoj


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu