Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Zaměstnanci DPMB si díky nové kolektivní smlouvě polepší

Zpravodajství

BRNO – Zaměstnancům brněnského dopravního podniku porostou v příštím roce mzdy! Zajišťuje jim to nová koaliční smlouva, kterou po třech měsících společného vyjednávání podepsali zástupci odborových organizací s vedením dopravního podniku.

„Díky nové kolektivní smlouvě vzrostou zaměstnancům mzdy o dva tisíce korun a dvě procenta,“ informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Jak uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek, při kolektivním vyjednávání bylo nutné zohlednit aktuální ekonomickou situaci, kdy se inflace blíží 20 procentům a všichni zaměstnanci DPMB se potýkají s následky energetické krize. „Do vyjednávání jsme vstupovali s nabídkou navýšení mezd o pět procent, na které jsme dostali přislíbené finance od města Brna. Ve chvíli, kdy došlo k zastropování cen elektřiny a plynu, můžeme pro naše zaměstnance uvolnit větší objem finančních prostředků, “ vysvětlil Havránek s tím, že podnik také musí reagovat na situaci na trhu práce, kdy je obrovský nedostatek řidičů a pracovníků v kvalifikovaných dělnických profesích. „Musíme být schopni udržet stávající pracovníky a být atraktivním zaměstnavatelem pro nové. Proto jsme za předpokladu, že se nám bude hospodářsky dařit, připraveni v průběhu roku dále mzdy navyšovat, a to buď do základu, nebo formou mimořádných odměn“ doplnil.

Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna si podle kolektivní smlouvy od Nového roku přilepší o pevnou částku 2000 Kč měsíčně do tarifu plus 2 procenta z aktuální mzdy. Kolektivní smlouva je platná od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2023. Dopravní podnik valorizaci mezd kryje nejen z kompenzace od města Brna, ale i vnitřními úsporami a výnosy z externí činnosti jako je například pronájem reklamních ploch a zájezdová doprava. Průměrná aktuální měsíční mzda řidičů DPMB je včetně přesčasů 39 297 Kč.

Foto: Odboráři podepsali s vedením brněnského dopravního podniku novou kolektivní smlouvu. Díky ní si zaměstnanci přilepší. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu