Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Za brněnskou Kometu bude nově chytat český reprezentant Dominik Furch!

Zpravodajství

BRNO – Posila jako hrom! Hokejová Kometa Brno hlásí nové jméno na soupisce pro nadcházející extraligový ročník! Modrobílý dres celku z jihomoravské metropole bude nově oblékat dvaatřicetiletý brankář Dominik Furch. Vítěz švédské ligy, český reprezentant a účastník dvou mistrovství světa podepsal v Brně smlouvu na tři roky.

Furch tak doplní stávající brankářský tandem Komety Marek Čiliak a Matej Tomek. „Těším se na návrat do extraligy. Když se od Komety objevila nabídka na delší spolupráci, tak to pro mě bylo zajímavé. Chtěl jsem po sezoně směřovat do zahraničí, ale čekal jsem už moc dlouho a nic zajímavého se neobjevilo. I v hlavě jsem měl myšlenku, že může přijít po dlouhé době návrat do Česka,“ uvedla pro klubový web nová brankářská akvizice. Podle Furcha přitom vypadá současný kádr Komety velmi silně a měl by mít kvalitu. „S pár klukama jsem se potkal v národním týmu. Navíc se moc těším na fanoušky, kteří jsou v Brně pověstní. I tohle byl jeden z faktorů mého rozhodování, proč jít do Komety,“ vysvětlil své rozhodnutí.

Dvaatřicetiletý zkušený brankář Dominik Furch začínal s hokejem v pražské Kobře, z ní ale přešel do Slavie, ve které odchytal většinu své extraligové kariéry. Až na jednu loňskou krátkou anabázi v Plzni, doposud nikde jinde v extralize nechytal. V Praze oslavil v sezoně 2007/2008 titul, bral také dva bronzy a jedno stříbro. Svými výkony si řekl nejen o reprezentační dres, ale zájem o něj projevily věhlasné zahraniční kluby. Hrál v Avangardu Omsk, v Čerepovci a také v Minsku. V roce 2019 však přišel návrat do Evropy, zahrál si za Örebro a naposledy za Färjerestad, kde vloni odchytal včetně play-off takřka šedesát zápasů.

Foto: Dres brněnské Komety bude nově oblékat zkušený brankář Dominik Furch. Foto: hckometa


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu