Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Z tramvaje do šaliny! V Brně budou vypomáhat řidiči ze severních Čech

Zpravodajství

BRNO – Ještě před pár dny řídili tramvaj, teď budou řídit šalinu! Hned sedm řidičů tramvají z Dopravního podniku měst Most a Litvínov nově bude vozit cestující po jihomoravské metropoli. V Brně budou pro brněnský dopravní podnik jezdit v příštích čtyřech měsících.

„V jejich domovském podniku rekonstruují tramvajovou trať a čeká je tak čtyřměsíční výluka. Proto teď budou vypomáhat tady u nás,“ vysvětlila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová. Tři řidičky a čtyři řidiči dorazili do Brna minulý týden ve čtvrtek. „Ubytovali se, vyřídili potřebné dokumenty a také je čekalo povinné školení. Od středy se zaučují přímo na trati. Je potřeba, aby se seznámili s nejrůznějšími typy vozů, které v Brně máme, nebo třeba s ovládáním palubního počítače. S jejich nasazením do provozu s cestujícími počítáme od pondělí 12. září,“ informoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Vzájemnou výpomoc vítá vedení obou podniků. V Brně dlouhodobě chybí přibližně 25 řidičů tramvají, v Mostě je naopak nemůžou poslat na trať kvůli výluce, která by měla trvat až do konce roku. „Nemůžeme využít kvalit některých našich řidičů a museli bychom se s nimi dohodnout na jiném pracovním zařazení. Myslím, že nabídka stejné práce jen na jiném místě, může pro zaměstnance znamenat příjemné zpestření i s ohledem na to, že v Mostě jezdí někteří z nich už 29 let po stejné trase Most – Litvínov a zpět,“ prohlásil ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský. Řidiči z Mostu a Litvínova budou v Brně nasazováni převážně na linku 2, která je v mnohém podobná trase právě mezi Mostem a Litvínovem.

Foto: V Brně budou nově vypomáhat řidiči tramvají z Mostu a Litvínova. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu