Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Vyřazené trolejbusy z Brna budou vozit cestující na Ukrajině

Zpravodajství

BRNO – Brně sice už dosloužily, ve šrotu ale rozhodně neskončí! Naopak, cestující budou vozit dál. To už ale bude na Ukrajině. Přesně takový je osud trojice trolejbusů 14Tr, které z moravské metropole putovaly do ukrajinského Charkova.

Všechna tři vozidla jsou plně pojízdná, dopravní podnik měl v plánu je v nejbližších měsících vyřadit. „Tyto vozy postupně nahrazujeme modernějšími, jsme tak schopni je postrádat. I když pochází ze začátku 90. let minulého století, jsou v technicky velmi dobrém stavu. Dopravní podnik pořídil od roku 1982 dohromady 123 kusů tohoto spolehlivého typu trolejbusu,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Převoz vozů na válkou sužovanou Ukrajinu zajišťuje Albert Fikáček, který je také iniciátorem pomoci. Trolejbusy podle něj putovaly na Ukrajinu na tahačích. Nejde přitom o poslední takovou pomoc, kterou město Brno plánuje. „Město má v plánu darovat na Ukrajinu ještě dvě tramvaje T3 a tři trolejbusy 14Tr,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

Foto: Na Ukrajinu zamířily tři trolejbusy typu 14Tr. Město má v plánu darovat této válkou sužované zemi ještě dvě tramvaje a další tři trolejbusy. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu