Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Vítězný leden dovedl Kometu k elitní čtyřce

Sport

V mocnou bodovou sklizeň proměnili našlapaný leden hokejisté Komety Brno. Várka zápasů, z nichž hned osm během třiadvaceti dnů sehráli doma, jim sedla natolik, že se vyhoupli na dostřel první čtyřce extraligové tabulky. Ta si zajistí přímý postup do čtvrtfinále, což je nyní cílem Komety.

Aktuálně je Kometa v tabulce šestá, pět bodů za čtvrtým Litvínovem. Ve čtvrtek se s ním utká na jeho ledě.

Že svoji tvář má, ukázala Kometa během víkendových zápasů například tím, že je oba otočila z nepříznivého stavu k výhře. V pátek to dokázala s Hradcem Králové z 0:2 na 3:2 v prodloužení, v neděli s Karlovými Vary prohrávala 0:1 hned od druhé minuty a nakonec je porazila bez problémů vysoko 5:1.

Kometě momentálně šlape téměř všechno. Z marodky se vrátil brankář Dominik Furch, odchytal dva zápasy a v neděli místo něho dostal opět příležitost skvělý junior Jan Kavan.

Mužstvu pod vedením Jaroslava Modrého funguje i disciplína. I takový prchlivec jako Kristián Pospíšil, nejtrestanější muž týmu, se v pátek ovládl, když se s ním chtěl pobít hradecký silák Patrik Marcel.

Novou tváří v brněnském dresu je kanadský obránce Greg Moro, což před lednovým koncem přestupů nemusí být vše. Skloňuje se možnost příchodu útočníka Martina Frka do Brna. Kometa ho chtěla už loni v létě a server EP Transfers přišel se spekulací výměny Steva Mosese z Brna do Pardubic za jiného forvarda – Roberta Říčku.

Pravděpodobnější ale údajně je Říčkův přesun z Dynama do Komety po sezoně. Radost může mít Modrý i z úspěšného návratu Vincoura z marodky.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu