Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Ve Znojmě si posvítí na neukázněné řidiče

Zpravodajství

ZNOJMO – Znojmo má v plánu ještě více se zaměřit na řidiče, kteří nedodržují nejvyšší stanovenou rychlost. Nově proto nechá vedení města nainstalovat úsekové měření na ulicích Evropská a 8. května v místní části Kuchařovice. Do pořízení nových měřících zařízení město investuje více než tři miliony korun.

„Radar na Evropské ulici bude měřit úsek od areálu zvaný Traktorka po křižovatku s ulicí Šatovská v celkové délce 475 metrů. V Kuchařovicích bude měřen úsek podél celé ulice 8. května od začátku po konec obce v obou směrech v délce 865 metrů,“ informovala mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.

S instalací a zahájením provozu by se mělo začít už v první polovině tohoto roku. „Naším cílem není výběr pokut, ale zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti pro přecházející chodce. Úsekové měření, které provozujeme v příměstské části Kasárna, ukázalo, že jde o efektivní řešení. Nechceme vybírat pokuty za momentální překročení rychlosti, jako to dělají některá města na výjezdu z nich, ale skutečně nám jde o zklidnění dopravy na celém průjezdu.“ vysvětlil starosta města Jakub Malačka.

Ilustrační foto: ctd.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu