Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V pondělí se do brněnské zoo vrátí život!

Zpravodajství

BRNO – Dvanáctý duben! To je datum, který už netrpělivě vyhlížejí v zoologických zahradách napříč celou naší zemí, brněnskou zoo nevyjímaje. Právě od tohoto dne vláda po mírném rozvolnění protipandemických opatření totiž zoologickým zahradám umožní opět otevřít své brány návštěvníkům.

„Zprávu o otevření zoologických zahrad od 12. dubna samozřejmě velmi vítáme. Nejen z důvodů ekonomických, ale také proto, že zahrada je bez návštěvníků smutná. Prakticky to pro nás znamená, že od příštího týdne se vracíme od víkendového pracovního režimu ke standardnímu. Zejména se to týká našich zaměstnanců, kteří poskytují běžné služby návštěvníkům,“ prohlásil ředitel brněnské zoo Martin Hovorka. Na Mniší hoře je tak aktuálně v plném proudu jarní úklid a úprava areálu tak, aby odpovídal všem platným hygienickým nařízením. „Podmínku 20% kapacity naše zahrada určitě splní. Nejvyšší denní návštěvnost byla v minulých letech 8 tisíc lidí, z toho tedy počítáme s denním maximem do dvou tisíc návštěvníků. S ohledem na to, že brněnská zoologická zahrada má rozlohu 50 ha a 7 kilometrů cest, můžeme lidem nabídnout opravdu bezpečně strávený čas v našem venkovním areálu,“ uvedl Hovorka s tím, že vnitřní pavilony a občerstvení zatím zůstávají uzavřeny.

Zoo přitom lidem doporučuje, aby využili možnosti nákupu vstupenek on-line přes e-shop Brno iD. „S dalšími aktivitami jako jsou doprovodné programy, kde se předpokládá větší kumulace lidí na jednom místě, zatím počkáme na další rozvolňování a zlepšení epidemiologické situace,“ doplnila mluvčí zoo Monika Brindzáková. Podle ní zoo nabízí jarní procházku Mniší horou ve společnosti zvířat z celého světa. Návštěvníci se navíc můžou těšit na nové zvířecí přírůstky, konkrétně na nově narozené takiny, klokany nebo dvě malá velblouďata. 

Foto: Od pondělí si lidé budou opět moct užít procházku po Mniší hoře ve společnosti zvířat z celého světa. Foto: Zoo Brno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu