Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V nových filmech poznáte Brno i jižní Moravu

Kultura

V letošním roce vzniká v Brně i na celé jižní Moravě několik snímků, na kterých spolupracuje také brněnská filmová kancelář Brno Film Office, a které získaly podporu Jihomoravského filmového fondu. Aktuálně se v oblasti Strážnice natáčí celovečerní hraný film Poberta, původem brněnského režiséra Ondřeje Hudečka, jehož studentské filmy byly oceněny na řadě mezinárodních festivalů. 

Příběh filmu Poberta je zasazený do doby pandemické krize, kdy se bývalý trestanec pouští do série inscenovaných krádeží, aby pomohl místním firmám odvrátit krach. Snímek je inspirovaný realitou. V průběh covidu se na zpravodajských serverech ČR objevila zpráva o podnikateli, jenž se uprostřed pandemie rozhodl ze zoufalosti vyloupit svůj vlastní podnik, aby mohl skrze získanou pojistku zaplatit dluhy. Tato událost tvůrce inspirovala k natočení filmu, který bude skrze reflexi covidové doby, humorně poukazovat na typickou českou náturu a zároveň autenticky zobrazí prostředí, z něhož pochází režisér filmu.

„S Brnem a Jihomoravským krajem máme ty nejlepší profesní zkušenosti. Díky jejich filmovému fondu, který filmařům poskytuje finanční podporu a díky organizační pomoci Brno Film Office, jsme již do kraje přijeli s natáčením úspěšné minisérie Podezření a celovečerního snímku Oběť. Nyní se vracíme potřetí, a to na více než 20 natáčecích dní s žánrovým snímkem Poberta, který aktuálně natáčíme v okolí města Strážnice,“ prozradil producent filmu Tomáš Hrubý.

„Novinářský den k filmu Poberta se uskuteční v obci Radějov ve středu 23. srpna. Na místě budou režisér Ondřej Hudeček, producent Tomáš Hrubý a herci Matyáš Řezníček, Eva Vrbková a Václav Neužil,” uvádí Ivana Košuličová z Brno Film Office, působící pod TIC BRNO. „Natáčení se ale v Brně a Jihomoravském kraji chystá na podzim více,” dodává Košuličová.

Kromě snímku Poberta se v září budou v centru jihomoravské metropole natáčet hrané scény animovaného rodinného snímku o malém dinosaurovi Diplodocus, jenž podle slavného polského komiksu napsal a režíruje polský tvůrce Wojtek Wawszczyk. Během podzimu zde bude pokračovat také štáb snímku Sbormistr v režii Ondřeje Provazníka (např. film Staříci) a v listopadu přijede do Brna filmovat rodinné drama Nevděčné bytosti oceňovaný režisér Olmo Omerzu (Atlas ptáků, Všechno bude). V obou případech se jedná o festivalově úspěšné režiséry, jejichž snímky mají potenciál uspět na mezinárodní úrovni.

Všechny zmíněné snímky získaly podporu Jihomoravského filmového fondu a na přípravách natáčení se podílí Brno Film Office.

Brno 23. 8. 2023

Poberta

Scénář a režie: Ondřej Hudeček

Hrají: Matyáš Řezníček, Denisa Barešová, Václav Neužil, Stanislav Majer, Lukáš Příkazský

Producent: Tomáš Hrubý, nutprodukce


Podobné zprávy

Brno má nové komorní divadlo

V Brně vzniklo nové komorní divadlo nazvané “Kam jdeš?”. U jeho zrodu stáli členka činohry Národního divadla Brno Kateřina Liďáková…

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu