Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V hodonínské zoo se narodilo mládě antilopy, které zahrada chová jako vůbec jediná v naší republice

Zpravodajství

HODONÍN – V hodonínské zoologické zahradě mají zase pořádný důvod k radosti! Zoo se totiž může pochlubit novým přírůstkem, a sice samečkem přímorožce arabského.

„Matce i mláděti se daří dobře a v tuto chvíli má mládě za sebou čipování nezbytné pro identifikaci jedince i podání dávky vitaminů,“ popsala zooložka Lenka Štursová s tím, že malou antilopu, která přišla na svět 18. června, už mohou návštěvníci vidět ve výběhu ve společnosti rodičů, další chovné samice a dvou loňských mláďat. S chovem tohoto ohroženého druhu antilopy přitom započala hodonínská zoo poměrně nedávno, v roce 2016, kdy byly ze zoo ve švýcarském Curychu přivezeny dvě samice. „K nim byl později přidán samec z anglického Marwellu. Přímorožce arabské chová hodonínská zoo jako jediná zahrada v republice a patří k druhů, které se zde daří pravidelně odchovávat,“ upozornila mluvčí zoo Marie Blahová.

Jde se o antilopu nižší postavy s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Typické je pískově bílé zbarvení těla. Kromě tohoto druhu přímorožce chová hodonínská zoologická zahrada také přímorožce jihoafrického a přímorožce beisa.

Foto: V hodonínské zoo se narodil sameček přímorožce arabského. Tento druh antilop chová hodonínská zoo jako vůbec jediná v republice. Foto: Andrea Theimerová


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu