Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V hodonínské zoo se narodil gibbon

Zpravodajství

HODONÍN – V hodonínské zoo, kterou zčásti poničilo nedávné řádění tornáda, mají opět důvod k radosti! Zoo totiž hlásí zvířecí přírůstek v podobě mláděte gibbona lar. Zahrada tak po delší době navázala na tradici odchovů tohoto druhu.

„Mládě, jehož pohlaví prozatím nebylo určeno, je v pořádku a je k vidění v těsném objetí s matkou. Ta ho také pravidelně kojí,“ informovala mluvčí zoo Marie Blahová. Jde už o druhé mládě, kteří jeho gibboní rodiče přivedli v Hodoníně na svět. „Starší mládě, které se narodilo v lednu 2019, se stále nachází se svou rodinou ve společné ubikaci. Po narození nového potomka se postupně vyrovnává s tím, že nemá již matku pouze pro sebe a stále se snaží zaujmout pozornost jak svých rodičů, tak i chovatelů,“ popsala zooložka Lenka Štursová. Hodonínská zoo je dlouhodobým chovatelem gibbonů.

Gibboni lar, jejichž domovinou je oblast jihovýchodní Asie, jsou uzpůsobení životu v korunách stromů. Mají krátký nos, nízkou lebku a dopředu mířící oči, které umožňují vynikající prostorové vidění. Paže mají delší než pánevní končetiny, prsty ruky jsou dlouhé, palec naopak malý a vzdálený od ostatních prstů. Palec u nohy se může postavit do opozice vůči ostatním prstům. Giboni nemají ocas, ale zato mají sedací hrboly, které jim umožňují spát ve větvích stromů. Živí se převážně ovocem.

Foto: V hodonínské zoo se narodilo mládě gibbona lar. Foto: Josef Petrica


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu