Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V hodonínské zoo odchovali kriticky ohroženého sojkovce rezavokřídlého

Zpravodajství

HODONÍN – Hodonínská zoologická zahrada hlásí pořádný chovatelský úspěch! Nový přírůstek je tentokrát z říše ptactva, konkrétně jde o sojkovce rezavokřídlého.

Právě chovem této vzácné a kriticky ohrožené skupiny pěvců se zoo zabývá dlouhodobě. „Je to pro nás již třetí úspěšně rozmnožený druh sojkovce. V předchozích letech jsme již odchovali sojkovce pospolitého a sojkovce popelavé,“ přiblížíl Jiří Ingr, který se v zoo věnuje chovu ptactva, s tím, že v současné době je hodonínská zoo jedinou zoologickou zahradou, která se chovem tohoto druhu zabývá. Sojkovce rezavokřídlého se přitom podařilo odchovat poprvé. Až doposud hnízdění nebylo úspěšné, přestože pár je v zahradě již několik let a chovatelé se po celou dobu snažili nastavit vhodné podmínky pro hnízdění. „Tento pár byl několikrát v rámci zahrady přemístěn a až nyní, v samostatné voliéře na okraji pavilonu ptáků, kde není rušen jinými ptáky, úspěšně zahnízdil a odchoval jedno mládě,“ prozradil Ingr.

Sojkovci rezavokřídlí, jejichž domovinou jsou smíšené a listnaté lesy jihovýchodní Číny, mají velmi pestrý jídelníček, který se skládá z různých druhů ovoce, speciálních granulí a hmyzu.

Foto: Zoo Hodonín


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu