Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V hodonínské zoo mají dva nové přírůstky v podobě vzácných majn

Zpravodajství

HODONÍN – V hodonínské zoologické zahradě mají opět pořádný důvod k radosti! A to díky dvěma novým přírůstkům u majn Rothschildových. Mláďata už vylétla z hnízda a návštěvníci je mohou vidět ve voliéře ve společnosti obou rodičů, ale i dalšího ptačího druhu, satyrů Temminckových, se kterými prostornou voliéru sdílí.

„Pár majn v průběhu června zahnízdil v zadní části venkovní voliéry, kde nebyl rušen návštěvníky a měl pro hnízdění potřebný klid,“ přiblížil zootechnik Jiří Ingr, který se v zoo zabývá chovem ptactva. Podle něj mláďata vypadají velmi vitálně a zdravě. Jejich pohlaví ale zatím není známé. „Tento druh chová hodonínská zoo od roku 2011 a od té doby se zde podařilo odchovat celkem 11 mláďat. Letošní mláďata zde ale nezůstanou a půjdou do jiných zoologických zahrad. O jejich umístění rozhodne koordinátor chovu,“ upozornil Ingr. Majny Rotchildovy jsou totiž součástí Evropského záchovného programu, v němž jsou všichni příslušníci jednoho druhu žijící v zoologických zahradách, které se do programu zapojily, vnímáni jako součást jednotné záložní populace. „Tu je důležité spravovat tak, aby byla dlouhodobě životaschopná a mohla posloužit jako pojistka pro případ, že by druh v přírodě vyhynul,“ doplnila mluvčí hodonínské zoo Marie Blahová.

Majna Rothschildova je endemitem ostrova Bali, kde je pro ně velkým nebezpečím úbytek přirozeného prostředí a lov. Žije jich zde jen několik desítek. Naštěstí je přežití druhu zajištěno právě díky velkému počtu jedinců, kteří se snadno rozmnožují v zajetí. V lidské péči jich je okolo 1000 a část z nich je vypouštěna do volné přírody. Mezi zařízení, kde se majny daří úspěšně rozmnožovat, patří právě i hodonínská zoologická zahrada. Dospělá majna měří do 25 centimetrů.

Foto: V hodonínské zoologické zahradě mají radost hned ze dvou přírůstků vzácných majn Rothschildových. Foto: zoohodonin


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu