Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Doubravníku opraví za více než 60 milionů kostel

Zpravodajství

DOUBRAVNÍK – Více než 60 milionů korun! To je suma, kterou spolkne kompletní obnova kostela Povýšení svatého Kříže v Doubravníku na Brněnsku. Práce na opravách kostela odstartovaly už na sklonu minulého roku a další tři roky ještě potrvají.

Rekonstrukce zahrnuje jak opravu vnějšku, tak i vnitřních prostor chrámu. Kostel se tak dočká potřebného statického zajištění, kompletní obnovy střechy věže, obnovy schodiště věže, některých krovů hlavní kostelní lodi, restaurování vnějších mramorových prvků a dojde i na obnovu vnějších renesančních omítek. Nová pak bude elektroinstalace, vnitřní osvětlení a nebude chybět ani požární systém. Pokud jde o restaurátorské práce, tak ty zahrnují například restaurování lavic kostela a hrobky Mitrovských, například zvonů nebo litinových plášťů sarkofágů v hrobce. Projekt financuje Římskokatolická farnost Doubravník, které se podařilo na obnovu historicky cenné památky získat osmapadesátimilionovou dotaci.

Foto: Interiér kostela Povýšení svatého Kříže v Doubravníku. Stavba kostela začala v roce 1535 na místě původního kostela zaniklého kláštera augustiniánek. Zdroj: stabil.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu