Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V centru Brna bude společné infocentrum Brna a jižní Moravy

Zpravodajství

V brněnské Zámečnické ulici v centru města začnou dělníci v příštích týdnech budovat společné informační centrum Brna a jižní Moravy. Prostory za 5,4 milionu korun zrekonstruuje vsetínská firma 1. Vasto, schválili na svém posledním jednání brněnští radní. Hotovo má být v polovině příštího roku, uvedl dnes v tiskové zprávě magistrát.

Nové centrum nahradí pobočku v Panenské ulici. “Hlavní předností větších prostor je, že dovolují zřídit společnou pobočku s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava. Turisté díky tomu získají na jediném místě veškeré informace z celého regionu,” uvedla zastupitelka pro cestovní ruch a propagaci města Kristýna Černá (ODS). Brno má nyní čtyři stálá informační centra. Kromě Panenské se nacházejí v Radnické, Nádražní a na letišti v Tuřanech.

Stavební práce začnou v nejbližších týdnech a potrvají osm měsíců. Počítá se také s renovací fasády. Úpravy zaplatí Brno ze svého rozpočtu a z dotace kraje, která je jeden milion korun. “Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 6,5 milionu korun bez DPH včetně vyhrazené změny závazku. Město vysoutěžilo cenu o více než milion korun nižší,” dodal náměstek primátorky pro investice René Černý (ANO).


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu