Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V brněnském areálu Vodova začala stavba třetí haly pro míčové sporty

Sport

Poklepáním základního kamene dnes začala stavba nové haly pro míčové sporty v brněnské Vodově ulici. Hala za 89,4 milionu korun má být hotová na jaře roku 2025, investorem je město. V areálu už dvě haly pro míčové sporty stojí, dostavbou třetí se z něj stane nejlepší míčový areál v Česku, řekl novinářům Martin Mikš, ředitel městské společnosti Starez, která má brněnská sportoviště na starosti.

Důvodem výstavby je nedostatečná kapacita pro tréninky sportovních klubů. “Stávající haly bychom dokázali naplnit dvakrát,” uvedl Mikš. Prostor bude možné rozdělit do několika menších hřišť. Na podélné ploše mohou hrát házenkáři, futsalisté a florbalisté, příčně bude možné prostory rozdělit na hřiště pro basketbal, volejbal či nohejbal. “Tím se také zlevní hodina za pronájem, která stojí třeba 1200 korun. Rozdělí se mezi víc týmů a dětí,” dodal ředitel.

Hala původně měla mít jen tréninkové parametry. S ohledem na pořádání dvou světových basketbalových šampionátů město projekt změnilo, aby odpovídal potřebám vrcholových soutěží. “Výstavba má být dokončená na jaře 2025, kdy se v Brně bude konat mistrovství světa basketbalistek do 19 let a pravděpodobně i mistrovství Evropy žen v basketbalu. O rok později se u nás představí i kadetky do 17 let. Pro takové turnaje je nutné mít dvě hrací a jednu tréninkovou halu, což areál Vodova po vybudování třetí haly splní,” sdělil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl (TOP 09). Připravená je podle něj i záložní varianta, kdyby hala do té doby nebyla hotová.

Nový objekt počítá s tribunou pro přibližně 200 diváků, sousední haly mají kapacitu zhruba 3000 a 1000 diváků. Podélná hřiště mají rozměr 40krát 20 metrů, tři příčná 26krát 14. Součástí stavby, kterou má na starost Moravostav Brno, bude i 37 parkovacích míst, rekultivace okolí nebo úprava areálového osvětlení. Hala vznikne na místě starého asfaltového venkovního hřiště, které sousedí s kluzištěm. Práce by provoz hal ani kluziště neměly omezit. Starez modernizuje také dvě stávající haly. Jedna má již novou palubovku, střechu a osvětlení. Na druhé je hotová palubovka a zbytek je v plánu na příští rok.

Brně má v příštích dnech začít také stavba multifunkční haly na výstavišti, která vyjde na několik miliard korun. Hala pro 13.000 diváků má sloužit primárně hokejové Kometě, ale zároveň pro pořádání jiných sportovních a kulturních akcí.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu