Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Brně začíná festival Serial Killer

Zpravodajství

V Brně dnes začne festival Serial Killer, zaměří se například na finskou televizní tvorbu. Přijedou zahraniční hosté i osobnosti českého televizního trhu. Akce potrvá do 24. září. Diváci se mohou těšit na projekce 40 titulů, včetně soutěže seriálů ze střední a východní Evropy. Festival zahájí nový komediální seriál Primy o nálezu bedny kokainu v českém supermarketu Banáni. Slavnostní večer hostí Cabaret des Péches v paláci Jalta, protože tradiční dějiště, kino Scala, je kvůli statice uzavřené.

Na programu jsou i další české premiéry. Festival uvede například adaptaci belgického komediálního seriálu Smysl pro tumor z produkce České televize. Svoje první diváky bude mít v Brně také nová minisérie od Voyo mapující zločiny, dopadení a usvědčení vrahů normalizačního Československa s názvem Metoda Markovič: Hojer.

Finskou produkci zastupuje například satirický horor Bojovníci z úřadu práce nebo komedie Savela z prostředí začínajících raperů na helsinském sídlišti. “Domnívám se, že s české publikum s tím finským spojuje překvapivě mnoho, ale v první řadě je to smysl pro černý humor,” uvedla ředitelka festivalu Kamila Zlatušková.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu