Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Brně začal Maraton hudby, hrát se bude v ulicích, vodojemech i na lodi

Kultura

Brno 10. srpna (ČTK) – Koncerty v ulicích, podzemních vodojemech i na lodi nabízí festival Maraton hudby. V Brně dnes začal jeho osmý ročník, potrvá do neděle. Hudba zazní na třech desítkách míst. Kulisy pro malá venkovní pódia znovu připravila výtvarnice Kateřina Šedá, letos mají podobu videopůjčovny nebo koupelny se záchodem.

“Chceme rozeznít osvědčená brněnská dějiště i méně známá zákoutí města, a zároveň návštěvníkům rozšiřovat hudební obzory,” uvedl ředitel Maratonu hudby David Dittrich.

Program napříč žánry připravuje tým dramaturgů, kteří spojují zahraniční hvězdy, české kapely a zástupce brněnské scény. “Vybírají umělce s osobitým přístupem k hudbě, kteří přinášejí publiku nové vjemy a nabízejí další z možných pohledů na umění,” doplnil Dittrich.

Rezidenčním umělcem a hlavním interpretem letošního ročníku je jazzový klavírista Omar Sosa z Kuby. V Brně postupně vystoupí třikrát, nejprve s kvartetem AfroCubano, poté s makedonským hudebníkem Strachem Temelkovskim a výjimečně i v sólovém recitálu.

K dalším vrcholům festivalu patří Balkan Night s kapelami Dubioza Kolektiv a Koza Mostra nebo vystoupení estonského dua Puuluup na scéně věnované world music. Organizátoři pozvali také herce a hudebníka Vladimíra Javorského, slovenskou zpěvačku Katarínu Knechtovou nebo kapelu Žamboši, ale také děti ze základních uměleckých škol. Přesný program najdou zájemci na webu Maratonhudby.cz.

Doprovodnou akcí je Maraton Street Food Festival v partnerských restauracích. “K dispozici budou na místě nebo formou také away mořské plody, zelené kari, kvalitní burgery, špičkové ragú či zvěřinový guláš,” uvedl restauratér Janko Martinkovič.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu