Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Brně vznikne nová ulice

Doprava

Jako část přípravy na přestavbu brněnského železničního uzlu chystá Brno na příští rok výstavbu nové, zhruba 200 metrů dlouhé ulice, která spojí Rosickou a Opuštěnou ulici poblíž železniční vlečky. Zaplatí za ni 37 milionů korun, řekl ČTK mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Přestože samotná přestavba uzlu má začít nejdříve v roce 2028, v oblasti okolo Zvonařky už pracují také soukromí developeři, kteří začínají oblast dříve zvanou Jižní centrum zastavovat různými typy budov. Součástí nové dvoupruhové komunikace má být i parkovací pás pro podélné parkování, uprostřed má být dělicí pás se stromořadím, cyklostezkou a chodníkem. “Součástí budou i inženýrské sítě a také vznikne nové napojení na čerpací stanici v Opuštěné ulici,” uvedl Poňuchálek.

Před stavbou je třeba ještě odstranit část protileteckého krytu a také nefunkční plynové potrubí.

Hlavní součástí přestavby železničního uzlu je přesun hlavního nádraží o kilometr na jih, na místo dolního nádraží v Rosické ulici. Plocha mezi těmito nádražími je desetiletí z velké části volná i kvůli tomu, že je v záplavovém území a čeká se právě na přesun nádraží.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu