Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Brně vyrostl nový park. Díky participativnímu rozpočtu

Zpravodajství

BRNO – Brno má další místo pro trávení volného času! Díky participativnímu rozpočtu se na mapě brněnských parků objevilo další místo, a to Nový park pro Sadovou – Královo Pole. Navrhovatel Tomáš Dupal přišel s nápadem vybudovat zde místo, kde se budou setkávat přátelé a hrát si děti, které obyvatelům Sadové doposud velmi chybělo.

„Cílem mého projektu bylo vytvořit veřejný prostor pro aktivní odpočinek. Místo, kde se budou bavit a relaxovat děti, dospělí i senioři,“ uvedl Dupal. Jeho projekt získal 2 165 hlasů a umístil se na 4. místě ve 3. ročníku participativního rozpočtu. „Díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na Vás jsme mohli v oblasti Sadové vytvořit prostor pro relaxaci. Park, lanové i motorické hřiště nebo lavičky pro příjemné posezení, to vše zde mohou obyvatelé využívat a věřím, že si návštěvníci nový park pro Sadovou oblíbí,“ vysvětlil Tomáš Koláčný, druhý náměstek primátorky.

V rámci participativního rozpočtu Dáme na Vás přitom bylo na základě projektů obyvatel Brna úspěšně dokončeno již 27 projektů a další realizované projekty jsou před dokončením. Letošní podané projekty stále sbírají podporu veřejnosti, zájemci mají možnost hlasovat až do konce května na webu paro.damenavas.cz.

Foto: Díky participativnímu rozpočtu vznikl v Brně další park. Foto: paro.damenavas.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu