Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Brně postaví novou cyklostezku za 40 milionů

Zpravodajství

Cyklistické propojení do centra města získají Brňané, kteří na kole jezdí z Bosonoh či Kamenného vrchu. Nová cyklostezka má lidem zajistit bezpečnější dopravu po Brně. Investiční záměr schválili brněnští radní v těchto dnech.

S dalšími městskými částmi jsou Bosonohy aktuálně propojené pouze Pražskou a Jihlavskou ulicí. Ty jsou však velmi frekventované, a to zejména v době, kdy slouží jako náhradní silnice v případě nehod a uzavírek na nedaleké dálnici D1.

Denně místem projede zhruba dvaadvacet tisíc aut a dvě stovky cyklistů. „Je proto nutné vybudovat oddělenou a bezpečnou cyklistickou trasu,“ vysvětlil brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl. Z Bosonoh povede cyklostezka téměř k bohunickému kampusu, součástí bude také nová lávka přes dálniční přivaděč. Před začátkem výstavby však zástupci města musí některé pozemky vykoupit.

„Náklady investičního záměru jsme stanovili na 42,7 milionu korun včetně daně. Přípravu budeme koordinovat s pracemi v Jihlavské ulici, které tam chystá Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje,“ doplnil Kratochvíl.

Obousměrná cyklotrasa je aktuálně ve fázi schváleného investičního záměru. Termín výstavby však brněnští představitelé zatím neupřesnili. „Řidiči někdy nevnímají, že je na cestě i někdo jiný než oni. Uvidíme, snad se to zlepší,“ zamyslel se Brňan Aleš Chlumecký a dodal, že novou trasu v budoucnu vyzkouší.

Deník.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu