Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

V Brně na Šumavské vyroste nový parkovací dům a venkovní parkoviště pro více než šest set vozidel

Zpravodajství

BRNO – Rozbité a nevzhledné parkoviště v Šumavské ulici v Brně bude už za nedlouho minulostí! Magistrát má na jeho místě v plánu vybudovat moderní parkovací dům, venkovní parkoviště a neměl by chybět ani vodní prvek nebo menší parčík. Nové Akademické náměstí by tak v součtu mělo nabídnout přes šest stovek parkovacích míst. Realizace projektu zabere zhruba čtrnáct měsíců. „Vybudování parkoviště a parkovacího domu na takzvaném Akademickém náměstí, tedy u výškových budov na Šumavské, zajistí výrazné zlepšení podmínek pro parkování ve středu města. Díky revitalizaci celého prostoru a výsadbě zeleně včetně zelené střechy na parkovacím domě navíc dojde k zatraktivnění celé lokality,“ informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pokud jde o venkovní parkoviště, to bude sloužit jako parkování pro návštěvníky a uživatele okolních objektů v modelu rezidentního parkování zóny B. Kapacita je 202 parkovacích míst pro osobní vozidla. „Asfaltová plocha bude doplněna zelení a dřevinami, které nahradí původní vegetaci a budou mít pozitivní vliv na životní prostředí v místě stavby. Podél ulic Pod Kaštany a Veveří jsou navrženy výsadby alejí stromů. U křižovatky těchto ulic je první malé náměstí s vodním prvkem, hlavní pěší komunikace kopíruje ulici Pod Kaštany. Před obchodní galerií se nachází druhé náměstíčko, odkud jsou vstupy do obchodních jednotek a do recepce výškového objektu Šumavská,“ přiblížil prostorové řešení lokality radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Samotný parkovací dům je navržen jako železobetonová monolitická stavba. Architektonicky jde o 4 prolínající se kvádry. „Celý objekt bude mít dvě části s rozdílnou funkcí. Část vyhrazená hromadným garážím bude mít dvě podzemní a čtyři nadzemní podlaží, část vyhrazená veřejné vybavenosti, kde budou kanceláře magistrátu, bude mít jedno podzemní a tři nadzemní podlaží. Kapacita parkovacího domu je 411 parkovacích míst. Vozidla na LPG/CNG budou parkovat na střeše, kde je pro ně určeno 42 míst. Zbytek střechy bude zatravněn,“ doplnil generální ředitel městské společnosti Brněnské komunikace Luděk Borový.

Zdroj vizualizace: MMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu