Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Ulicemi Brna budou jezdit další historické vozy

Zpravodajství

BRNO – Brněnský dopravní podnik se v letošním roce pustil do oprav hned tří historických vozidel! Jde o staré trolejbusy, které tak po celkové rekonstrukci doplní flotilu historických vozidel. „Zatím nejdále jsou nyní práce na kloubovém voze 22Tr, který je hotový zhruba z poloviny. Nedávno pak začaly práce na vozidle typu 14TrM a nejstarší z trojice trolejbusů 9T jsme převezli do jedné z firem na odstrojení a opískování použitelných částí,“ informovala mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Podle ní má dopravní podnik prozatím jen jeden historický trolejbus, a to kloubový s označením 15Tr. Ostatní historická vozidla, která se čas od času v ulicích jihomoravské metropole při nejrůznějších příležitostech objeví, totiž patří Technickému muzeu v Brně.

Vůbec nejzajímavější historii má trolejbus 9Tr, který jezdil v letech 1980 až 1996 v Brně a po vyřazení byl prodaný do ukrajinského Rovna. Když už dojezdil i tam, podařilo se ho dopravnímu podniku v roce 2019 získat zpět a do letoška stál odstavený ve vozovně. „V dubnu byl převezený do specializované firmy, kde jej odstrojují a zjišťují, co ještě lze použít a co je potřeba udělat nové. Použitelné části půjdou na opískování a my čekáme, až nám dovezou nový trakční motor a obě nápravy. Další práce už si zase budeme dělat sami,” přiblížila Doležalová. Kdy budou vozidla hotová a připravená ukázat se veřejnosti, přitom není jisté. „Naši zaměstnanci na těchto vozech pracují, když jim to aktuální vytížení dovoluje,“ vysvětila Doležalová.

Foto: Jedním z historických trolejbusů, který se dočká renovace, je vozidlo s označením 9Tr. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu