Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Tramvajová trať u brněnského Semilassa bude celá v novém

Zpravodajství

BRNO – Do začátku letních prázdnin zbývá už jen posledních pár dní a s jejich příchodem skončí několikaměsíční nákladná rekonstrukce tramvajové trati na brněnské Palackého třídě, a to v úseku Semilasso – zastávka Tylova.

„Práce zahrnují kompletní obnovu 475 metrů kolejového svršku včetně montáže pryžových prvků pro odhlučnění trati. V průběhu stavby se podařilo zachovat provoz na lince 1 – do poloviny června jednokolejně, poté se tramvaje vrátily na obě koleje,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková s tím, že v současné době se stavební ruch přesunul k zastávce Semilasso ve směru do centra. „Zrekonstruované nástupiště bude nově bezbariérové a vybavené přístřeškem pro cestující,“ doplnila.

Práce na opravách tramvajové trati začaly letos v březnu a celkem zahrnují rekonstrukci bezmála půl kilometru dvoukolejné trati. Náklady jsou téměř 60 milionů korun.

Foto: S příchodem letních prázdnin skončí několikaměsíční rekonstrukce tramvajové trati v úseku Semilasso – zastávka Tylova. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu