Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Táborská ulice v Brně dostane nové tramvajové koleje i asfaltový povrch

Zpravodajství

BRNO – Cestování městskou hromadnou dopravou bude v Brně zase o něco komfortnější! Brněnský dopravní podnik totiž chystá investice do oprav kolejí a povrchu vozovky v Táborské ulici! Během podzimu chce dopravní podnik vyměnit koleje na téměř třistametrovém úseku mezi křižovatkami s ulicemi Otakara Ševčíka a Gajdošova.

Rekonstrukce by měla být hotová do konce října. „Aktuální technický stav tramvajové trati a zejména povrchu vozovky v ulici Táborská si totiž vyžaduje neodkladnou opravu,“ upozornila generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek. Dopravní podnik proto musel i navzdory současné energetické krizi a situaci na trhu vyčlenit prostředky, aby mohl tuto akci co nejdříve zrealizovat. „V rámci opravy dojde v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Gajdošova a Bělohorská k výměně opotřebených kolejnic za nové. Dvoukolejný úsek měří 296 metrů. Dopravní podnik při rekonstrukci také nahradí staré odhlučňovací prvky za nové, kdy nainstaluje nové pryžové bokovnice a položí antivibrační rohože. Komunikace, kterou zároveň s vozy MHD pojíždí i auta, pak v celé své šířce dostane nový asfalt,“ informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Opravy s sebou samozřejmě přinesou i mezení! Ta se přibližně do konce října budou týkat jak provozu tramvají, tak i autobusových linek. Veškeré informace o výlukách a náhradních trasách cestující najdou na webových stránkách brněnského dopravního podniku. Rekonstrukce Táborské ulice vyjde na zhruba osmnáct milionů korun.

Mapa zdroj: DPMB

Info k výlukám a objízdným trasám:

Do konce října tak bude vyloučen provoz veškeré dopravy v ulici Táborské v úseku mezi zastávkami Otakara Ševčíka – Dělnický dům.

Tramvajová linka 9 bude v provozu v polookružní z Lesné do centra a zpět. V centru pojede ze zastávky Moravské náměstí přes Malinovského náměstí k Hlavnímu nádraží a zpět po své trase přes Náměstí Svobody směr Lesná a Čertova rokle.

Spoje tramvajové linky 10 běžně ukončené v zastávce Geislerova budou prodlouženy do smyčky Novolíšeňská, aby byla obsloužena větší část Židenic, resp. sídliště Juliánov.

Autobusové linky 55 a 75 budou mezi zastávkami Gajdošova – Špačkova odkloněny přes zastávky Otakara Ševčíka, Krásného a Podlomní.

Autobusové linky 58 a N97 budou mezi zastávkami Gajdošova – Juliánov odkloněny přes zastávky Otakara Ševčíka, Krásného, Podlomní a Dělnický dům.

Autobusová linka 78 bude odkloněna do zastávky Životského, kde nahradí linku 9 v části ulice Táborské. Dočasně vynechá zastávky Židenice, nádraží, Stará osada a Gajdošova. Naopak obslouží zastávky Životského, Geislerova, Buzkova, Otakara Ševčíka, Krásného, Podlomní a Dělnický dům.

Noční autobusová linka N89 bude mezi zastávkami Masná – Špačkova odkloněna přes zastávky Životského, Geislerova, Buzkova, Otakara Ševčíka, Krásného a Podlomní. Stejnou trasou bude mezi zastávkami Otakara Ševčíka – Juliánov odkloněna také noční autobusová linka N98.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu