Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Strážníci vyrazili do ulic Brna uklízet po narkomanech

Zpravodajství

BRNO – Jako ten pověstný boj s větrnými mlýny by se dalo označit úsilí brněnských strážníků při sběru odhozených aplikačních pomůcek po narkomanech z ulic města. Ročně jich hlídky najdou tisíce a jehel stále přibývá. Nad rámec svých běžných povinností tak strážníci vyráží do ulic krajské metropole i při speciálních akcích nazvaných víc než příznačně – Jehla.

Zatím poslední byla na programu právě dnes, tedy v úterý 13. dubna. „Při akci Jehla jsou v terénu speciálně vyčleněné hlídky, které se po celém městě cíleně zaměřují na odklízení odhozených aplikačních pomůcek. Na rukou mají nasazené ochranné rukavice, vybavené jsou dlouhými pinzetami, dezinfekcemi a schránkami na infekční odpad. Strážníků bylo tentokrát v ulicích hned čtyřicet,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. Sběrem injekčních stříkaček předchází strážníci infekcím a poraněním zejména malých dětí, ale také třeba domácích zvířat. „Hlídky odklízejí jehly z veřejných prostranství i při svých každodenních pochůzkách. Kromě toho jednotlivé služebny městské policie pořádají menší cílené úklidy aplikačních pomůcek ve svých lokalitách,“ upozornil Ghanem s tím, že Brně nebezpečných nálezů bohužel setrvale přibývá. Každý rok v průměru o desítky procent. Zatímco předloni jich strážníci našli 3715, vloni to bylo již 4879.

Foto: Brněnští strážníci uklízí v ulicích města odhozené aplikační pomůcky po narkomanech nejen v rámci své běžné činnosti, ale i při speciálních akcích Jehla. Foto: MPB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu