Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Strážníci našli v Brně na náměstí dvě zřejmě zdrogované dívky

Tiskové zprávy

Brno 10. srpna (ČTK) – Strážníci našli v noci na dnešek na náměstí v Brně dvě zřejmě zdrogované dívky, jedné bylo 12 let, druhé 15 let. Záchranáři obě dívky následně převezli do nemocnice. Případ strážníci předali policistům. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.

Strážníci v noci přijali na tísňové lince oznámení o dvou ženách, které chodily na Mendlově náměstí po tramvajových kolejích. Volající podle mluvčího upřesnila, že v danou chvíli už obě sedí na lavičce u zastávky, ale jedna z nich se nepohybuje a druhá neodpovídá na otázky. “Hlídka městské policie je oslovila zhruba půl hodiny před půlnocí a zjistila, že jsou to velmi mladé dívky. Mladší bylo teprve dvanáct let, starší o tři roky více,” popsal mluvčí. Uvedl, že souvislejšího rozhovoru nebyly schopné, působily malátně a střídavě usínaly.

“Dechová zkouška ukázala, že nepily žádný alkohol. Po chvíli se však přiznaly, že si daly drogy. Konkrétně mluvily o marihuaně, starší dívce ale vypadla z kapsy injekční stříkačka,” uvedl Ghanem. Strážníci k dívkám proto přivolali zdravotníky, ti je po ošetření odvezli do Dětské nemocnice. “Případ dořeší policisté. Strážníci jim předali svá zjištění včetně informace, odkud dívky drogy údajně získaly,” uvedl mluvčí.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu