Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Sportovci na jihu Moravy dostanou víc peněz

Zpravodajství

JIŽNÍ MORAVA – Do sportu půjde na jižní Moravě v letošním roce mnohem více peněz! Jihomoravský kraj totiž letos zvýší částku v dotačním programu na podporu sportu z 20 na 29 milionů korun. Program přitom bude rozdělený do dvou částí, zatímco první je určená na stavbu a rekonstrukci sportovišť, druhá bude sloužit na samotnou sportovní činnost organizací.

Kraj přitom v minulých dvou letech s ohledem na pandemii koronaviru šetřil. Letošní rozpočet se ale vrací do běžných čísel. „Proto jsme mohli navýšit i finance na podporu sportu, a to právě o devět milionů korun. Hlavně v menších obcích je každá koruna dobrá. A kde funguje nějaký oddíl, tak tam zůstává život,” nechal se slyšet jihomoravský hejtman Jan Grolich.

O dotaci si zájemci můžou zažádat v termínu od 14. do 28. února. První část programu, a sice 11 milionů korun, je vyčleněna na podporu výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení nebo pořízení investičního movitého majetku. Zbylou část, tedy 18 milionů, kraj vyčlenil na podporu samotné činnosti sportovních organizací. „Například na ubytování a stravování na soutěžích a soustředěních, pronájem sportovních ploch, nákup sportovního vybavení nebo například příspěvek na výdaje na trenéry dětí a mládeže,“ doplnila mluvčí kraje Alena Knotková.

Ilustrační foto: helasbrno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu