Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Soud se začne zabývat případem požáru v Brně na Rumišti

Zpravodajství

Krajský soud v Brně se dnes začne zabývat případem pokusu o vraždu z loňského července, obviněnému muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Dotyčný podle žalobce založil požár ve staré průmyslové zástavbě v Brně na Rumišti, v budově přitom zůstali uvězněni dva lidé, kteří se při požáru zranili. Od horších následků jim pomohl jiný muž a rychlý příjezd záchranářů. Podle policie měl obviněný muž s dvojicí konflikt, jde o bývalého manžela poškozené.

Při požáru se loni 12. července zranilo šest lidí, z nich dva policisté a jeden hasič. Hořel odpad v jednom z domů, požár poškodil i střechu objektu. Ve druhém nadzemním podlaží zůstali dva lidé, kteří se nemohli dostat ven. “Muž a žena nemohli tento zakouřený prostor opustit kvůli značnému množství horkého a toxického kouře uvnitř budovy. Únik oknem znemožňovala instalovaná železná mříž,” uvedl tehdy mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Ještě před příjezdem hasičů se uvězněnou dvojici snažil zachránit pracovník blízkého pneuservisu. Muž přistavil žebřík, vylezl na úroveň okna a mříž částečně vypáčil. “V době příjezdu hasičů se popálený muž již nacházel mimo zakouřenou místnost. Ženu, které se nepodařilo mříž překonat, držel zachránce za ruce, aby s ní v hustém kouři, který zahalil i blízký venkovní prostor, neztratil kontakt,” uvedl mluvčí. Hasiči popálenou ženu z požárem zasaženého prostoru dostali ven, nasadili kyslíkovou terapii a dolů transportovali v nosítkách.

Policistům se podařilo najít podezřelého díky výpovědím svědků a také díky kamerovým záznamům z okolí. “Při zadržení i výslechu nejdříve (obviněný) jakoukoliv vinu odmítal, později se i pod tíhou důkazů přiznal. Nemalou roli v konfliktu sehrál alkohol a partnerské vztahy,” uvedli tehdy policisté.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu