Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Šotodays se valí do Brna!

Tiskové zprávy

Historicky první celorepublikový sraz fanoušků městské hromadné dopravy pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se blíží. Dopravní podniky z jedenácti měst pro ně na sobotu 23. září připravily netradiční podívanou – do Brna se sjedou autobusy MHD z Českých Budějovic, Jihlavy, Karlových Varů, Olomouce, Opavy, Ostravy, Pardubic, Plzně, Prahy a Zlína. Spolu s autobusem z Brna vytvoří originální přehlídku vozů MHD, která nemá v České republice obdoby.

„Už tuto sobotu přivítáme v Brně fanoušky MHD z celé republiky. Spolu s deseti dalšími dopravními podniky se nám podařilo vytvořit opravdu pestrou paletu autobusů, které se liší nejen barvou, ale také značkou výrobce, délkou, typem paliva i počtem pater. Zájemci si je mohou prohlédnout pohromadě na Brněnském výstavišti nebo se jimi svézt na speciální lince. Věřím, že autobusy MHD z jiných měst projíždějící brněnskými ulicemi budou velkým lákadlem nejen pro šotouše, jak si fandové MHD sami říkají, ale i pro spoustu dalších lidí,“ řekl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna, který je také místopředsedou SDP ČR.

Dopravní podniky z několika měst v autobusech mířících na Šotodays rovnou svezou i své příznivce. V Brně tak bude o nadcházejícím víkendu velká koncentrace lidí s fotoaparáty.

Vozy se nejprve představí od 11 hodin na Brněnském výstavišti před pavilonem A. Návštěvníci mohou na Výstaviště vejít buď hlavní branou nebo branou č. 3. Odtud se pak autobusy ve 12 hodin vydají na Barevnou jízdu. Barevnou proto, že v každém městě mají vozy MHD jiné barvy, a takhle pohromadě vytvoří pestrou paletu. Od 13 do 17 hodin budou vozy nasazeny na speciální Barevnou linku, začátek bude na Moravském náměstí na zastávce Česká, další zastávky budou Klusáčkova, Náměstí Míru, Mendlovo náměstí, Konečného náměstí, Zimní stadion a zpět na Českou. V autobusech budou průvodčí, kteří budou prodávat speciální jízdenky – 20 Kč za jednotlivou jízdu a 100 Kč za celodenní jízdenku.

Od 18 hodin se dění přesune do vozovny Pisárky, kde se bude konat Šotodays Afterparty
s Vaškem Koptou. Vašek Kopta, sám velký fanoušek dopravy, si bude povídat se zajímavými osobnostmi z oblasti městské hromadné dopravy. Registrace na Šotodays Afterparty už bohužel není možná, kapacita 250 osob byla vyčerpána. Všechny podrobnosti jsou v přiloženém letáku, případně na webu a Facebooku Sdružení dopravních podniků ČR.

* Šotouš je člověk, který má zálibu ve fotografování veřejné dopravy, zejména MHD a železniční.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu