Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Školy a školky v Brně čekají další modernizace

Zpravodajství

BRNO – Brno bude i v příštím roce masivně investovat do rozvoje základních a mateřských škol, které zřizuje. Celkem půjde o sumu přesahující 200 milionů korun!

Brněnský magistrát při přípravě rozpočtu na příští rok oslovil jednotlivé městské části s tím, aby předložily konkrétní požadavky na opravy školských zařízení, která se nacházejí právě na jejich území. Na základě dodaných žádostí byl pak sestaven seznam projektů, které chce město podpořit. Celkem tak čtyřiadvacet městských částí dostane sumu zhruba 211 milionů korun. Projekty zahrnují jak přístavby budov, tak například i rekonstrukce jídelen, umýváren či dětských hřišť. Nejvyšší částka, tedy asi 25 milionů připadne na přístavbu ZŠ Antonínská, téměř 18 milionů korun pak poputuje na výstavbu mateřské školy v části Kamechy a asi 17 milionů korun pošle město na opravu školní jídelny v mateřské škole Arménská. Ani ostatní projekty však nepředstavují zanedbatelné částky.

Brno aktuálně zřizuje okolo 70 základních škol, které navštěvuje přes 30.000 dětí. Kromě toho pak město spravuje kolem 140 mateřských škol, do kterých chodí asi 12.000 dětí.

Ilustrační foto: Školy a školky v Brně se dočkají dalších investic. Foto: Info TV Brno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu