Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Šimpanzi z Brna zamířili do Hodonína

Zpravodajství

BRNO, HODONÍN – Šimpanzi z brněnské zoo se přestěhovali do Hodonína! Tedy alespoň na nezbytně nutnou dobu. Zoo v Hodoníně jim totiž nabídne azyl po dobu výstavby vnitřního zázemí expozice šimpanzů na brněnské Mniší hoře. Jde o jednoho samce a dvě samice.

„Již nějakou dobu jsme se na příjezd skupiny šimpanzů z Brna připravovali. Původně jsme měli v plánu umístit je do volné expozice mimo pavilon opic, která se k tomuto účelu nabízela. Po důkladném zvážení jsme ale původní plán přehodnotili a rozhodli se je umístit do sousedství našich šimpanzů. Jedná se totiž o velmi inteligentní a společenská zvířata a byla by škoda této příležitosti nevyužít k tomu, aby obě skupiny měly mezi sebou vzájemný kontakt. Naše skupina šimpanzů, skládající se ze tří samic a jednoho samce, bude tedy od dnešního dne obývat pouze dvě ze čtyř ubikací, které obývala dosud, další dvě budou určeny šimpanzům z Brna. Věříme, že to pro obě skupiny bude představovat zpestření, které je u zvířat chovaných v lidské péči přínosem,“ popsala zooložka Zoo Hodonín Zdenka Vavrysová a dodala, že v případě, že by se skupiny zvířat vedle sebe nesnesly a docházelo by k častějším konfliktům, je v hodonínské zoo připravena ještě jedna ubikace, kam by byli noví obyvatelé hodonínské zoo dodatečně přemístěni.

V brněnské zoologické zahradě se mezi tím pustí do budování nového vnitřního zázemí šimpanzí expozice. „Po dokončení venkovního výběhu jsme od zřizovatele získali finance na výstavbu nového zázemí, protože to současné už neodpovídá aktuálním požadavkům na chov šimpanzů. Velkým problémem bylo právě umístění nechovné skupiny starších zvířat a jsme rádi, že nám kolegové z hodonínské zoo vyšli vstříc. Tito tři obyvatelé naší zoo mají spoustu příznivců, a pokud je budou chtít navštívit, tak do Hodonína to nebudou mít tak daleko. My se pustíme do přípravných a bouracích prací, plánujeme, že na jaře začneme stavět. Koordinátorka chovu šimpanzů má nyní prostor najít našim šimpanzům stabilní domov a do naší expozice najít novou, chovnou skupinu zvířat,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Foto: Šimpanzi se z brněnské zoo přestěhovali do té hodonínské, a to kvůli budování nové expozice. Foto: zoohod


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu