Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Se začátkem nového školního roku se na brněnské přechody vrací i stovky strážníků

Zpravodajství

BRNO – Se zářiovým návratem dětí do škol se na brněnské přechody vrací také hlídky městské policie! Ty na bezpečnost dětí dohlíží přibližně u padesátky základních škol. V terénu tak i letos budou stovky strážníků. Letos je přitom na místě mnohem větší obezřetnost.

„Velkou část minulého roku děti strávily na distanční výuce a nemají tak zažité správné návyky v dopravě. Na loňské prvňáčky je potřeba pohlížet tak, jako by ani žádnou zkušenost s docházením neměli. O výraznou část výuky je připravila epidemická omezení,“ upozornil ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal. Podle strážníků jsou hlavně první zářiové dny pro děti velmi rizikové. Řidiči si totiž po dvouměsíční odmlce často neuvědomují, že by před vzdělávacími institucemi měli výrazně zvolnit a zbystřit. „Děti mohou být nepozorné a nečekaně jim vstoupit do cesty, vyběhnout zpoza autobusu nebo jinak zazmatkovat. Na toto riziko proto upozorňují i svítivé uniformy strážníků,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci ale nebudou hlídkovat jen poblíž základních škol, ale vypraví se například i do parků. „I tam se po vyučování vypraví naše hlídky. Preventivně se zaměří na parky, okolí dětských hřišť a další vybrané lokality, aby předešly potížím a ujistily se, že děti neslaví opětovné setkání například pitím alkoholu,“ vylíčil Luboš Oprchal.

Ilustrační foto: MPB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu