Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

S novým školním rokem se na přechody pro chodce vrací i stovky strážníků

Zpravodajství

BRNO – S příchodem školního roku se na přechody pro chodce poblíž základních škol v hojnější míře vrací také strážnici! Například Brně jich bude v prvních dnech nového školního roku u přechodů hlídkovat několik stovek.

„Po dvouměsíční pauze děti opět čeká každodenní cesta do školy. Spousta z nich si za tu dobu odvykla pohybu mezi dopravními prostředky a může jim trvat nějakou dobu, než si znovu osvojí pravidla silničního provozu. Prvňáčci s nimi nemusí mít zkušenost vůbec. Právě proto Městská policie Brno vyšle během prvních sedmi dnů výuky k základním školám přibližně 540 strážníků, kteří budou dohlížet na bezpečí dětízejména na přechodech,“ informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková. Každý všední den až do 9. září, zhruba od půl osmé do začátku vyučování, se tak budou strážníci v krajské metropoli pohybovat u zhruba padesáti škol. „Aby školákům zajistili také bezpečný odchod domů, vrátí se k přechodům vždy ke konci výuky a zůstanou zde, dokud bude jejich přítomnost potřeba,“ upozornila Skřivánková.

Ani po prvním školním týdnu ale přítomnost hlídek brněnské městské policie na přechodech nekončí. „Bezpečnost dětí je pro nás jednou z hlavních priorit, což dokládá enormní počet nasazených hlídek. Městská policie Brno zároveň vytipovala místa, která jsou z tohoto pohledu nejrizikovější. Jde o dvanáct škol, kde garantuje dohled strážníků pravidelně každý školní den od půl osmé do začátku vyučování. Měsíčně pak provedou hlídky desítky namátkových i plánovaných kontrol u dalších školských zařízení, kde se zaměřují jak na bezpečné přecházení dětí, tak na dodržování předpisů projíždějícími řidiči,“ dodala mluvčí brněnských strážníků.

Foto: Se začátkem školního roku se k brněnských přechodům vracejí i stovky strážníků. Foto: MP Brno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu