Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

S nedostatkem strážníků v Brně má pomoct příspěvek na bydlení

Zpravodajství

Městská policie Brno si chce udržet strážníky a motivovat nově nastupující příspěvkem na bydlení a dopravu ve výši 5000 korun měsíčně na osobu. Nový benefit pokryjí peníze z fondu rezerv a rozvoje, kam putují nevyčerpané platové prostředky městské policie. S příspěvkem mohou příslušníci městské policie počítat od příštího roku, schválili dnes zastupitelé města. Do celkového počtu 544 pracovních míst, které má městská policie podle tabulek k dispozici, jí dlouhodobě chybí obsadit asi 70 pozic.

“Novým příspěvkem reagujeme na složitou situaci na trhu práce. Výrazně nám pomůže v ekonomicky složité době udržet kvalitní strážníky. Současně silně motivuje i ty nově nastupující. Při splnění stanovených podmínek na něj získají nárok všichni strážníci bez ohledu na délku praxe či zařazení. Podle našich propočtů příští rok včetně odvodů zaměstnavatele vydáme na tento účel 36,7 milionu korun,” sdělil ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal. Vzhledem k tomu, že brněnští strážníci mají dlouhodobě podstav, se jen za letošní rok fond rezerv a rozvoje zvýší o 20,7 milionu korun.

Primátorka Markéta Vaňková (ODS) příspěvek vnímá jako formu poděkování. “Jsou to právě strážníci, kdo pečují o obyvatele města, o jejich bezpečí i zdraví. Ráda jsem proto souhlasila s návrhem, který umožní zlepšit finanční podmínky těmto lidem. Zároveň věřím, že příspěvek 5000 korun měsíčně pomůže rozšířit řady strážníků o další talentované a schopné kolegy, které město potřebuje,” uvedla.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu